fbpx

ZAPOWIEDŹ SEZONU ŚLUBNEGO 2022: CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO U WEDDINGS IN KRAKOW?

Witajcie Kochani! W końcu przyszła wiosna, a razem z nią, długo wyczekiwany przeze mnie, pełny sezon ślubny! Ten rok będzie dla mnie i mojego zespołu rekordowy, mamy bowiem blisko 30 realizacji, które odbędą się nie tylko w Małopolsce! Zagościmy również na Śląsku, w okolicach Kielc oraz na Mazurach :). Brzmi bardzo intensywnie, ale jest dokładnie tak jak lubię: DZIEJE SIĘ!

W tym roku mamy przeróżne zlecenia, są wśród nich m.in. kompleksowa i częściowa organizacja wesela, koordynacja samego dnia ślubu, prowadzenie ceremonii symbolicznych, konsultacje dla Par Młodych, tłumaczenia podczas mszy, wszelakiego rodzaju dekoracje, organizacja uroczystych i kameralnych przyjęć... Jesteśmy bardzo elastyczni, a swoją ofertę dopasowujemy stricte do oczekiwań naszych Par. Bardzo zależy mi na tym, aby Para miała poczucie, że płaci tylko za to, czego naprawdę potrzebuje. Jeśli ma ochotę na samodzielną organizację części wesela – nie ma z tym żadnego problemu! Cena usług jest adekwatnie zmniejszana do zakresu moich działań.

Kto wybiera Weddings in Krakow? Według moich statystyk, w tym sezonie jest dokładnie 50/50, jeśli chodzi o Pary Polskie i Pary Międzynarodowe. Nie jest więc tak, że z usług Wedding Plannera korzystają tylko Pary Młode, które fizycznie nie mieszkają w Polsce. Coraz więcej Par dochodzi do wniosku, że wolą spożytkować ten czas i energię na swoje obowiązki i przyjemności, a to zadanie powierzyć ekspertowi. Takie podejście „zlecenia” wszelakich usług przyszło do nas z USA, które przoduje w takim zachowaniu. W tym roku zawarłam umowy z Parami mieszkającymi głównie w Anglii, Danii, Szwajcarii, Kanadzie i USA. Taka różnorodność narodowości sprawia, że te wesela nabierają całkowicie unikalnego charakteru, bo te lokalne tradycyjne często przenoszone są na dzień wesela. To jest piękne i zawsze do tego zachęcam!

Jakie miejsca i jaki styl wesela jest najczęściej wybierany przez moje Pary? Tutaj jest bardzo różnie. Często Pary od razu wiedzą dokładnie, w którym miejscu chciałyby mieć swoje wesele. Sprawa się komplikuje, gdy szukamy tej idealnej przestrzeni, nie znając dokładnie swojego budżetu, preferowanego stylu czy kuchni. Wychodzimy jednak i z takich sytuacji obronną ręką, znajdując w końcu to jedyne miejsce! Pary, które stawiają na wygodę dla siebie i swoich gości, decydują się na hotel, który jest idealnym rozwiązaniem, gdy musimy zakwaterować nierzadko ponad 100 gości. W tym sezonie będziemy gościć m.in. w: Hotel Kossak, Grand Hotel, Sheraton, Hotel Piast, Hotel Witek, H15 Luxury Palace, Hotel Stary. Część Par celuje zdecydowanie w wesela plenerowe, jakże popularne w ostatnim czasie! W okolicach Krakowa jest parę takich miejsc, które mogą się sprawdzić w tej roli i będą to: Ogród Brzoskwinia, Willa Domańskich, Pałac Żeleńskich, Ciche Pole, Restauracja Magnifica (Hotel Farmona), Dwór Sieraków. Tutaj zawsze warto zadbać o Plan B, bo pogoda niestety może pokrzyżować plany. Trzecią grupą Par są te, które nie chcą ani hotelu ani namiotu i celują w piękną salę, z ładnym otoczeniem. Pary te liczą się z faktem dowozu gości na miejsce noclegu, bo często te sale niestety nie dysponują pokojami. Sale z tej kategorii w tegorocznym portfolio Weddings in Krakow to: Dworzyszcze Wola, Karczma Cekierówka, Wesele na Kopcu, Dwór w Tomaszowicach, Błonia Bistro, Szlachecki Dwór w Pobiedniku.

Kiedy można się do nas zgłosić z prośbą o pełną organizację ślubu? To pytanie jest bardzo częste, jednak nie mamy tu gotowej odpowiedzi. W tym roku, w lutym, trafiły mi się 3 Pary, które chciały mieć wesele (na ok. 100 osób każda) jeszcze w tym roku. Jest to już faktem, ponieważ te organizacje praktycznie zostały już dopięte. W parę miesięcy jesteśmy w stanie zorganizować wszystko! Jeśli rozważacie taką spontaniczną decyzję, śmiało zapraszam Was na konsultacje :).

PS. Dziękuję za piękne zdjęcia Marcinowi Ziębie.