fbpx

KOORDYNACJA DNIA ŚLUBU – KRAKÓW, KATOWICE, ZAKOPANE, NOWY SĄCZ

KOORDYNACJA DNIA ŚLUBU – CO TO WŁAŚCIWIE JEST?

Koordynacja dnia ślubu to usługa dedykowana Parom Młodym, które cenią sobie przede wszystkim spokój oraz chcą przeżyć swój Wielki Dzień skupiając się tylko na samych sobie! Dzień ślubu bowiem to zazwyczaj bardzo złożone wydarzenie, zarówno pod względem logistycznym, jak i emocjonalnym. WIelość spraw i decyzji nierzadko może przysłonić te piękne chwile. Tutaj przytoczę kilka przykładów sytuacji, w których zaangażowana jest Para Młoda w dniu, bądź kilka dni przed ślubem:

-> ustalenie planu dnia z wszystkimi podwykonawcami: fotografem, DJ, florystką itp.

-> ustalenie logistyki z firmą transportową, miejsce i godziny odbioru gości

-> rozliczenia z podwykonawcami w dniu ślubu (wielu podwykonawców prosi o zapłatę należności w formie gotówki)

-> koordynacja w czasie ceremonii: kiedy ma zacząć grać organista, w jaki sposób wchodzą Młodzi do kościoła, w przypadku First Look przy ołtarzu – zadbanie o dotrzymanie niewidzenia się Pary do ostatniego momentu

-> rozłożenie winietek, prezentów dla gości, menu, tablicy z planem stołów itp.

-> poinstruowanie sali weselnej odnośnie gości z dietami, ustawienie krzesełek dla dzieci itp.

-> służenie pomocą w przypadku awarii z suknią ślubną (podpinanie trenu, zszycie dziur itp.)

-> poprawa welonu/trenu podczas zdjęć, wejścia na ceremonię

-> kontrolowanie czystości na sali i w łazienkach

-> odbiór słodkości od firmy zewnętrznej, sprawdzenie dostawy

-> ratowanie w przypadku nieobecności któregoś z podwykonawców (siła wyższa)

-> tłumaczenie w przypadku wesel międzynarodowych

-> podejmowanie decyzji ad hoc, czyli czuwanie nad planem dnia w sposób elastyczny i najbardziej korzystny dla Pary Młodej

-> prowadzenie gości i wskazywanie im drogi w przypadku ślubów, gdzie ceremonia odbywa się w innym miejscu niż wesele

-> zadbanie o plan B w każdej sytuacji (deszcz, nieobecność, spóźnienie itp.)

-> pomoc w zmianie stylizacji

-> posiadanie wszystkich niezbędnych rzeczy ze sobą na wypadek różnych zdarzeń (typu: agrafki, kleje, sznurki itp.)

Wymieniłam tylko najczęściej spotykane przez nas sytuacje, jednak jest ich znacznie wiele. Koordynatorka w dniu ślubu jest odpowiedzialna za spokojny przebieg całego dnia, bierze wszystkie ewentualne stresy na siebie, nie dając Parze Młodej odczuć, że coś idzie nie tak. Taka jest nasza najważniejsza rola. Wydarzenie ślubu jest jednym z najważniejszych dni w życiu, dlatego warto pomyśleć o zabezpieczeniu się na wypadek nieprzewidzianych okoliczności.

CO OBEJMUJE USŁUGA KOORDYNACJI DNIA ŚLUBU?

Mylnie sądzi się, że koordynacja dnia ślubu obejmuje jedynie sam dzień ślubu. Nasza praca zaczyna się już około 2-3 tygodnie przed ślubem, kiedy to Para Młoda przesyła nam wszystkie umowy zawarte z podwykonawcami. Po przeczytaniu ich, umawiamy się z Parą na spotkanie na żywo bądź online, celem którego jest stworzenie zarysu planu dnia. Dzięki temu scenariuszowi, Para Młoda już wie, jak rozłożyć dania, zabawy i inne punkty w tym dniu. Tydzień przed weselem, nasz scenariusz jest już gotowy i wzbogacony o wszystkie detale (typu: dane kontaktowe podwykonawców, godziny zdarzeń oraz nazwy firm współpracujących). Dzięki tak dokładnej rozpisce, każdy w dniu ślubu wie co, gdzie i kiedy zrobić. Nie ma pytań pozostawionych bez odpowiedzi. Nasza firma przygotowuje również specjalną checklistę, aby w jednym miejscu zgromadzić wszystkie zagadnienia związane ze ślubem.

ILE KOSZTUJE USŁUGA KOORDYNACJI DNIA ŚLUBU?

U nas koordynacja dnia ślubu na sezon 2024 kosztuje w zakresie 4500 – 5000 zł. Przy weselach na powyżej 100 osób, Para Młoda ma zawsze do dyspozycji 2 koordynatorki. Płatność następuje w dwóch transzach, podpisywana jest również umowa, która rezerwuje termin w naszym kalendarzu.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU: weddingsinkrakow@gmail.com – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, opowiemy jak wygląda współpraca z nami i zaprosimy Was na rozmowę, abyśmy mogli się lepiej poznać. Do zobaczenia!!