fbpx

JAK SPĘDZIĆ OSTATNIE DNI PRZED ŚLUBEM? TYDZIEŃ PRZED WESELEM.

Ostatnie dni przed ślubem to najczęściej mieszanka wielu emocji: podekscytowania, szczęścia, adrenaliny, ale też i stresu. Co zrobić, aby ostatnie dni przed weselem stały się spokojne i w pełni pod kontrolą? Dzisiaj radzimy co zrobić, a może raczej czego nie robić w ostatnich chwilach przed zamążpójściem!

1. Zaufaj Wedding Plannerce/Koordynatorce Dnia Ślubu lub bliskiej osobie.

Gdy Wasz dzień jest dobrze zaplanowany, a scenariusz dnia ślubu gotowy, stres nie powinien Wam towarzyszyć. Każdy podwykonawca (fotograf, florystka, sala weselna…) powinien mieć scenariusz Waszej uroczystości najpóźniej tydzień przed ślubem, aby wszystkie ewentualne pytania i wątpliwości zostały rozwiane jak najszybciej (a nie dzień lub (!) w dniu wesela). W przypadku, gdy zatrudniacie osobę do koordynacji, wszystkie kwestie powinny zostać domknięte jeszcze wcześniej, więc w ostatnim tygodniu nic nie powinno Was już zaskoczyć.

2. Znajdź czas na relaks.

Świetnym rozwiązaniem jest wzięcie urlopu w ostatnim tygodniu przed Waszym weselem, jeśli oczywiście możecie sobie na to pozwolić. Wasz ślub to często wydarzenie bez precedensu w Waszym życiu, dlatego warto wydłużyć sobie czas celebrowania tego wydarzenia. W tym czasie polecamy skorzystać ze spa, masażu, ale równocześnie pamiętajcie o porzuceniu pomysłów z eksperymentowaniem. Nie decydujcie się więc na zabiegi, których nigdy wcześniej nie próbowaliście ani też nie testujcie natryskowego opalania czy solarium, jeśli miałby to być pierwszy raz. Nie wiadomo jak zareaguje Wasza skóra i organizm. Warto zdecydować się więc na Wasze ulubione i sprawdzone aktywnoścI: dłuższy spacer, basen, wyjście do kina, spotkanie z przyjaciółkami w ulubionej restauracji.

3. Wykonaj wszystkie przymiarki oraz próbne usługi minimum tydzień przed weselem.

To bardzo ważny punkt, o którym często się zapomina. Niemniej jednak, wygląd Panny Młodej jest nierzadko kluczowym aspektem dla wszystkich dziewczyn biorących ślub. Dlatego też, wszystkie próbne makijaże i fryzury należy odbyć z większym wyprzedzeniem, aniżeli tylko parę dni. To pozwoli Wam na ewentualną zmianę stylistek i bezstresowe szukanie tej idealnej. Z odbiorem sukni ślubnej, butów i dodatków sprawa ma się podobnie. Nie zostawiajcie tego na ostatni moment! Wiem, że salony bardzo często proponują odbiór sukni w ostatnim tygodniu przed ślubem, jednak bezpieczniej jest to zrobić odrobinę wcześniej. Wyjątkiem jest spora zmiana w wadze, jeśli ją zauważacie na przestrzeni ostatnich tygodni przed ślubem: wtedy warto wyczekać moment, aby Wasza suknia była idealnie dopasowana do sylwetki.

4. Wyłącz Internet/ powiadomienia z social media.

Możesz być pewna, że w ostatnich dniach przed ślubem, Twoi znajomi będą mieli do Ciebie mnóstwo pytać i będą zalewać Cię wiadomościami. Jeżeli chcesz skupić się na swoich emocjach i uczuciach, spróbuj chociaż w ostatnim dniu przed weselem pobyć trochę offline. Wszyscy Twoi goście dostali zaproszenia, na których są wszystkie niezbędne informacje, aby pojawić się na Twoim weselu. Nie ma się więc czym przejmować: jeżeli ich pytanie jest pilne, na pewno wtedy zadzwonią.

5. Sprawdź czy Twoje buty są nadal wygodne!

Nie ma nic gorszego niż niewygodne buty na własnym weselu. Sprawdź czy w Twoim organiźmie nie zatrzymała się woda, która spowodowała opuchnięcie stóp. Ważne, aby Twoje buty były rozchodzone wcześniej, a dodatkowe 2 pary butów na przebranie to swoisty must have!

6. Wyśpij się.

Sen wpływa niesamowicie kojąco na nasz umysł i ciało. Dzięki niemu nasza skóra jest promienista, a my czujemy się po prostu lepiej! Znajdź czas na pełnowartościowy sen, a w dniu wesela będziesz miała energię bawić się do białego rana!

7. Skompletuj swój niezbędnik.

Upewnij się, że wszystkie niezbędne rzeczy i akcesoria będziesz miała ze sobą (lub Twoja Świadkowa!) w dniu ślubu. Tutaj konieczne są na pewno: igła & nitka, agrafki, kosmetyki do poprawy makeup, zapasowe buty, szczoteczka & pasta do zębów, perfumy, tabletki przeciwbólowe itp. Zazwyczaj wszystkie te rzeczy znajdują się w kufrze Wedding Plannerki, jednak jeżeli same organizujecie swój ślub, zadbajcie koniecznie o ten niezbędnik!

8. Spędźcie ten czas RAZEM!

To Wasze ostatnie chwile jako Narzeczeni – to już nie wróci! Poczujcie ten stan, celebrujcie każdą chwilę razem. Wybierzcie się na spacer, dobrą kawę czy do restauracji – po prostu czerpcie z tego wyjątkowego czasu razem.