fbpx

WESELE W WIELKIEJ BRYTANII

Dzisiaj rozważymy brytyjskie wesele. Tym razem moim gościem specjalnym jest moja koleżanka Julita, która mieszka w Wielkiej Brytanii od prawie 10 lat! Sprawdźmy, jakie są jej odpowiedzi :).

  1. Jakie są tendencje do zawierania małżeństw w Wielkiej Brytanii? Czy ludzie biorą ślub częściej niż w przeszłości?

Liczby mogą się różnić. Rok 2017 był najniższym odnotowanym pod względem liczby małżeństw w Wielkiej Brytanii. Liczba ta ponownie wzrosła, odkąd małżeństwa homoseksualne stały się legalne. Ważnym czynnikiem są często specjalne daty… Na przykład 2 lutego 2022 r. (02.02.2022) Poza tym większość par zamieszkuje razem przed podjęciem decyzji o zawarciu związku małżeńskiego. Wiele osób również czeka dłużej na posiadanie dzieci. Ślub po trzydziestce to nowa normalność.

  1. Ogólnie, o ile wcześniej pary rozpoczynają przygotowania?

Zwykle 12-18 miesięcy wcześniej pary zaczynają szukać i wybierać ślubnych podwykonawców. Wyjątkiem jest miejsce, które pary rezerwują z około dwuletnim wyprzedzeniem. Projektanci sukni ślubnych powiedzą ci, aby najpierw zarezerwować datę i miejsce, a następnie przyjść do nich na 12 miesięcy przed ślubem, aby poszukać sukienki.

  1. Jak duże są tradycyjne wesela? Kto jest zaproszony?

Około 80 gości w ciągu dnia. 200 gości wieczorem. Patrzymy tutaj na całą rodzinę, rodziców, rodzeństwo, kuzynów itp. Oraz przyjaciół.

  1. Jakie są najczęstsze tradycje?

Przygotowania ślubne rano, kiedy panna młoda i weselnicy przygotowują się do wielkiego dnia. Panna młoda powinna mieć: „coś starego, coś nowego, coś pożyczonego, coś niebieskiego”. Ceremonia popołudniowa, następnie przyjęcie i przybycie gości wieczornych. Fotografia (ujęcia rodzinne i romantyczne zwykle zaraz po ceremonii). Przemowy przed lub po przyjęciu. Tradycyjnie przemawia pan młody, drużba i ojciec panny młodej. Krojenie ciasta i pierwszy taniec również muszą być na liście. Po tych dwóch elementach zaczyna się prawdziwa impreza!

  1. Jakie posiłki / napoje są zawsze podawane?

Szampan dla Pary Młodej po ceremonii i podczas przemówień. Lager i wino to typowe napoje serwowane na weselu. Jedzenie zależy od miejsca, ale niedzielny obiad, który składa się z pieczonego mięsa, pieczonych lub tłuczonych ziemniaków i dodatków, takich jak pudding Yorkshire, farsz, okrasa czy sos miętowy, jest powszechny z rybami jako alternatywą. Większość wesel ma otwarty bar, co oznacza, że ​​wybierasz i płacisz za własne napoje.