fbpx

ŚLUB I WESELE W PLENERZE W KRAKOWIE I OKOLICACH

Śluby plenerowe to coraz częściej marzenie wielu Par Młodych. Ten trend, który przybył do nas zza oceanu oraz z południowych krańców Europy, staje się nieodłączną częścią wielu wesel w Polsce. Dzisiaj podpowiadamy gdzie znaleźć wymarzone miejsce na taką uroczystość w Krakowie i okolicach. Zapraszamy na przegląd najciekawszych (naszym zdaniem!) propozycji w naszym regionie.

1. Willa Domańskich
To piękne i zabytkowe miejsce położone jest około 20 km na zachód od Krakowa. Przyciąga przede wszystkim zabytkową Willą z unikalnymi schodami, piękną przestrzenią na ceremonię ślubu plenerowego, a także namiotem o wyjątkowej konstrukcji, mogący pomieścić 160 osób! Miejsce to posiada również idealny teren pod chill zone, gdzie mamy możliwość rozłożyć leżaki, a nawet rozpalić ognisko! Możliwości jest bardzo wiele, z pewnością warto odwiedzić to miejsce! Jako Managerka Willi, zachęcam Was Kochani to zapoznania się z ofertą weselną Willi.
Miejsca noclegowe: brak.

2. Ogród Brzoskwinia
Wesele w środku ogromnego ogrodu? Tak, to jest możliwe, jeśli postawicie na Ogród Brzoskwinia. Do innych atrakcji Brzoskwini zaliczyć możemy obecność prawdziwego labiryntu oraz możliwość organizacji ceremonii ślubu w ogrodowych przestrzeniach.
Miejsca noclegowe: brak.

3. Dwór Sieraków
Na południe od Krakowa znajduje się elegancka rezydencja, która została wzniesiona już w XV wieku. Otoczona jest lasem, co dodaje temu miejscu jeszcze bardziej sielskiego charakteru. Wesela odbywają się tutaj głównie w namiocie, który świetnie sprawdzi się na wesela powyżej 100 osób.
Miejsca noclegowe: 71 miejsc noclegowych.

4. Villa Love
Tego miejsca chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Włoski klimat w Polsce? Tak, to tu! Świetny widok, możliwość zorganizowania ceremonii w iście włoskim stylu, a przy tym bardzo dobra kuchnia – to główne cechy charakterystyczne Villi Love.
Miejsca noclegowe: 12 miejsc noclegowych.

5. Pałac Minoga
Na północ od Krakowa znajdziemy kolejny Pałac, o którym wzmiankowano już w XIV wieku. Minoga daje wiele możliwości, nie tylko ze względu na przepiękne otoczenie, ale również na wybór dwóch odmiennych stylów sal: pałacowa oraz spichlerz. Możliwe jest również zorganizowanie plenerowej uroczystości. Miejsca noclegowe: 2 pokoje.

6. Pałac Żeleńskich
To miejsce położone ok. 25 km na wschód od Krakowa, które przyciąga swoją unikatową architekturą (pałac wybudowany w 1902 r.) oraz pięknym ogrodem. Tutaj zorganizujecie swoje wesele zarówno we wnętrzach pałacu bądź też w pięknym namiocie.
Miejsca noclegowe: ok. 30 miejsc noclegowych.

7. Pałac w Balicach
Pałac Radziwiłłów w Balicach to zabytkowa budowla wzniesiona już w XV wieku. W środku Pałacu odbywają się wesela, jednak warto zaznaczyć, że w środku mamy kilka pomniejszych sal, co sprawia, że wszyscy goście niestety nie będą mogli siedzieć wspólnie. Dookoła pałacu znajduje się zabytkowy park w stylu ogrodu włoskiego z XVI–XX w. o powierzchni 5 ha, w którym również można postawić namiot.
Miejsca noclegowe: brak.

8. Ogrody Muzeum Archeologicznego
Jeżeli pragniecie, aby Wasze wesele odbyło się w samym centrum Krakowa, równocześnie nie czując wszechobecnego i tak typowego dla centrum Krakowa zgiełku – to opcja dla Was. W dziedzińcu Muzeum Archeologicznego, przy ul. Poselskiej, możecie znaleźć ciszę i spokój. Tutaj namiot nie stoi przez cały sezon – wszystko załatwicie indywidualnie.
Miejsca noclegowe: brak.

9. Restauracja Magnifica/ Hotel Farmona
To przepiękne miejsce zlokalizowane na Borku Fałęckim w Krakowie, otoczone niesamowitym mini lasem, sprawie, że przenosimy się do innej czasoprzestrzeni! Cudowne alejki, altanki, a także specjalne miejsce do zaślubin w plenerze sprawia, że bardzo wiele Par ma ochotę świętować w leśnym klimacie. Trudno znaleźć podobną aurę, zwłaszcza na terenie Krakowa.
Miejsca noclegowe: ok. 50.

10. Dworzyszcze Wola
To miejsce jest idealnym dla wszystkich miłośników natury oraz stylu rustykalnego. Położone około 25 minut od Krakowa jest niezwykle interesującą opcją dla większych wesel.
Miejsca noclegowe: 20.