fbpx

JAK ZORGANIZOWAĆ WESELE NIE MIESZKAJĄC W POLSCE?

W dobie globalizacji i otwartych granic, coraz więcej Polaków wyjeżdża za granicę i tam poznaje swoje drugie połówki. Najczęśćiej jednak ślub odbywa się w Polsce, bo polskie śluby uchodzą za jedne z najlepszych w Europie, bo troszkę taniej, no i większość gości jest właśnie stąd. Jak zorganizować to całe przedsiewzięcie, jeśli na codzień nie mieszkamy w naszej ojczyźnie? Z tym poradnikiem wszystko stanie się prostsze :).

Po pierwsze, przemyślmy dobrze jak wyobrażamy sobie ten dzień. Czy mamy swoje ulubione miejsce? Jakiś motyw przewodni? Może wymarzona suknia już jest dawno wybrana? Zapiszmy co na 100 % chcemy na naszym ślubie, uwzględniając oczywiście oboje partnerów! Jeżeli te elementy składowe są dla nas obowiązkowe, musimy dopasować resztę ustaleń w ich rytm, aby całość pięknie ze sobą współgrała.

Niektóre sprawy zalatwia się szybko i łatwo, inne, tj. fotograf, oprawa muzyczna, sala – są zdecydowanie bardziej złożonym zagadnieniem. Warto porozmawiać osobiście z danymi usługodawcami, aby poznać ich osobowość. Bardzo prędko można się przekonać, że talent czy wysoka jakość oferowanej usługi nie zawsze idzie w parze z sympatyczną atmosferą współpracy. Osobiście ogromny nacisk stawiam na życzliwość i empatię ludzi, nie tylko w życiu prywatnym, ale też i zawodowym. Dzień ślubu powinien być naszym najpiękniejszym w życiu, dlatego warto stronić od niepewnych zachowań i emocjonalności podwykonawców. Jak to zrobić? Jeżeli osobiście nie jesteście w stanie spotkać się z usługodawcą, wyślijcie Waszą zaufaną osobę na spotkanie, bądź skorzystajcie z ponocy wedding plannera, który zna się na ludziach, bo na tej branży zjadł już zęby… :D.

W dobie internetu wszelkie umowy załatwia się szybko i sprawnie, potrzebne są nam jedynie: skaner i drukarka. Różne spotkania mogą także odbywać się za pośrednictwem Skype/Messengera/Zooma etc., jednak i tak uważam, że nic nie zastąpi kontaktu face-to-face. Organizacja całego eventu zdalnie jest niezwykle wymagająca, ale też daje satysfakcję! Tutaj na pewno przyda się gromada zaufanych osób, które pomogą dopiąć wszystko na ostatni guzik. Jeżeli jednak wolisz postawić na profesjonalną i zdecydowanie mniej stresującą opcję, zgłoś się do wedding plannera, który zadba o każdą usługę osobiście. Nie masz obowiązku korzystać z całościowej obsługi wesela, możesz go poprosić nawet o jedną rzecz, a wycena będzie zawsze indywidualna.

fot. Wild Hunt Wedding Photography